Δεύτερη ισοπαλία για τον ΠΑΣ Κόρινθος - Diogenis Press

Home Top Ad

Post Top Ad

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2018

Δεύτερη ισοπαλία για τον ΠΑΣ Κόρινθος

ΠΑΣ Κόρινθος και Πανθηραικός, μοιράστηκαν σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Συνοικισμού της Κορίνθου, τους βαθμούς, μετά και το τελικό 1-1 σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για τον 7ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Το 1-0 για τους γηπεδούχους, σημείωσε ο Βασίλης Μαναριώτης, μόλις στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο ποιοτικός Πανθηραικός, ισοφάρισε στο 64ο λεπτό με απευθείας χτύπημα φάουλ του Άλεξ Μάνιας, έξω απ’ την μεγάλη περιοχή και στον άξονα της εστίας της Κορίνθου.

Στο 86ο λεπτό, οι γηπεδούχοι, έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής (2η κίτρινη κάρτα) του Σιδέρη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο και χωρίς φάσεις.

Το δεύτερο ημίχρονο και μετά το 1-1, το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά.

Συγχρόνως, μετά και την αποβολή, το ματς είχε και δραματική χροιά.

Ο ΠΑΣ Κόρινθος, ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Λουτριώτη, Παπανικολάου, Καραγιάννη, Λαμπρόπουλο, Βελέτζα, Παικόπουλο, Γάλα, Σιδέρη, Μαναριώτη, Τορεζάνι και Ιορδανίδη.

Ο Πανθηραικός άρχισε την αναμέτρηση με τους Διαμαντή, Αγοραστό, Τσίγκρο, Λούκα, Μπιρμπίλη, Παληγεώργο, Μάνια, Κωνσταντίνοφ, Κόντη, Γκαιδαρτζή και Ντούμο.

Διαιτητής της αναμέτρησης που είδαν γύρω στα 300 άτομα, ήταν ο Δραγάτης της Ανατολικής Αττικής, ενώ βοηθοί του ήταν οι Καλής και Κυριακόπουλος (Αν. Αττικής).